מי המציא נומרולוגיה?

מקורה של הנומרולוגיה אינו ברור, אך נהוג לחשוב שהבבלים הקדמונים היו הראשונים להשתמש בה. הבבלים השתמשו בנומרולוגיה לניבוי עתידות וגילוי עתידות.

ישנן שתי אמונות עיקריות בנומרולוגיה. האחד הוא שלכל מספר יש משמעות שונה, והשני הוא שמספרים מייצגים היבטים שונים של האישיות של האדם.

האזכור המוקדם ביותר של נומרולוגיה נמצא על לוחות חימר משנת 2200 לפני הספירה במסופוטמיה, שנקראה אז בבל. הבבלים נחשבו לכמה מהאנשים הראשונים שלמדו נומרולוגיה.

מקורותיה של הנומרולוגיה אינם ברורים, אך מאמינים כי היא בת כ-6,000 שנה. הוא שימש לראשונה על ידי הבבלים ומאוחר יותר אומץ על ידי פיתגורס ביוון. משם התפשטה הנומרולוגיה להודו ולסין שם היא הפכה פופולרית בקרב חוקרים ומנהיגים דתיים.

תאימות מספרים ואהבה לפי נומרולוגיה

הרעיון של נומרולוגיה הוא שמספר נתיב חייו של אדם מכיל את המפתח להבנת מי הוא ומה הוא כאן כדי לעשות בחייו. נומרולוגים מאמינים שלמספרים יש תנודות שונות וכי תנודות אלו יכולות להשפיע על האופן שבו אנו מתקשרים עם אחרים ועם העולם הסובב אותנו.

אנשים חיפשו דרך לחזות את הצלחת מערכות היחסים והנישואים שלהם במשך מאות שנים. היוונים הקדמונים האמינו שלתאימות המספרים של שני אנשים הייתה השפעה על הצלחת נישואיהם. הם גם האמינו שלזוגות עם מספרים התואמים זה את זה יהיה סיכוי טוב יותר לנישואים ארוכי טווח.

היוונים הקדמונים השתמשו בגימטריה כדי לקבוע אם שני אנשים תואמים או לא. גימטריה היא תהליך המרת מספרים לאותיות כך שניתן להשתמש בהם בחישובים כדי לקבוע אם מספר של מישהו תואם למספר של מישהו אחר.

השיטה הנפוצה ביותר של נומרולוגיה מקצה ערך מספר לכל אות בשמו של אדם, ולאחר מכן מחברת את הסכום הכולל למשמעות כוללת עבור האדם.

דילוג לתוכן