נומרולוגיה לילדים

נומרולוגיה היא חקר המספרים והמשמעויות שלהם. המילה נומרולוגיה נובעת מהמילה הלטינית "נומרוס" שפירושה מספר. נומרולוגים מאמינים שלשמות ומספרים יש קשר עמוק לאישיות ולגורל שלנו.

נומרולוגיה לילדים היא דרך להורים להבין את האישיות ואת תכונות האופי של ילדם באמצעות מספרים.

להלן דוגמה לדוח נומרולוגי עבור ילד:

1) לילד זה אישיות פעילה, יוצאת, אנרגטית. הם שאפתניים ונחושים בכל מה שהם עושים. הם עשויים גם להיות אימפולסיביים מדי לפעמים, אבל הם תמיד מוכנים ללמוד מהטעויות שלהם.

2) יהיו להם חברים רבים מכיוון שהם ידידותיים, נדיבים, נאמנים, מבינים וחומלים כלפי אחרים. הם יצטרכו עידוד להישאר ממוקדים במשימה אחת בהישג יד, מכיוון שהם יכולים בקלות להסיח את דעתם מדברים אחרים שקורים סביבם בעולם או בתוכם.

3) לילד הזה יהיה יכולת גדולה של חמלה והבנה, מה שהופך אותם להתאמה טובה לכל סוג של עבודה העוסקת באנשים. הם גם צריכים להיות זהירים מלהיות מעורבים יותר מדי בעבודה או בחיים שלהם, שכן זה עלול לגרום לרגשות אשמה או טינה.

4) לילד הזה יש את הפוטנציאל להשיג כל דבר שהם שמים לב אליו, אבל הם צריכים תמיכה והכוונה כדי להישאר ממוקדים בדרך הנכונה.

5) ילד זה בדרך כלל מותאם היטב למרות שייתכן שיש לו כמה בעיות אישיות שצריך לפתור מאוחר יותר.

איך ליצור חמלה והבנה אצל ילדים

שתי דרכים פשוטות ליצור חמלה והבנה אצל ילדים הן ללמד אותם על העולם וללמד אותם על עצמם.

ללמד ילדים על העולם היא דרך מצוינת לפתח את האמפתיה שלהם. הצגת להם תמונות של אנשים מתרבויות, גזעים או מרקע סוציו-אקונומי שונים יכולה לעזור להם לראות שלכל אחד יש את הסיפור והמאבקים שלו.

ללמד ילדים על עצמם היא דרך מצוינת עבורם ללמוד כיצד הם משתלבים בעולם ומה הם יכולים לעשות בחייהם. אחת הדרכים לעשות זאת היא ללמד אותם על סיפורים של אחרים, למשל, על ידי קריאת ספרים המדברים על סוגים שונים של מוגבלויות או מחלות.

לעתים קרובות אנשים חושבים שילדים אינם מסוגלים לגלות אמפתיה או לחוש חמלה כלפי אחרים. עם זאת, זה לא נכון. ילדים הם כמו ספוגים, הם סופגים את סביבתם ולומדים ממה שהם רואים ושומעים.

הצעד הראשון ליצירת חמלה אצל ילדים הוא להראות להם אמפתיה. זה יכול להיעשות על ידי הכרה ברגשות שלהם ואז לגלות מה הם צריכים כדי להרגיש טוב יותר או להתקדם בחיים.

ילדים גם צריכים לדעת שזה בסדר שהם מרגישים עצובים או כועסים על משהו שקרה בחייהם – זה לא אומר שמשהו לא בסדר איתם אם יש להם את הרגשות האלה.

בחברה של היום יש חוסר חמלה והבנה. ניתן לראות זאת באופן שבו אנשים פועלים כלפי אנשים אחרים, בעלי חיים והסביבה. ילדים צריכים ללמוד איך להיות מלאי חמלה ואמפתיה כדי להתפתח למבוגרים מותאמים היטב.

ישנן דרכים רבות ללמד ילדים על חמלה ואמפתיה. דרך אחת היא באמצעות ספרים אינטראקטיביים שבהם ילדים יכולים לקבל החלטות לגבי איך הם רוצים שהסיפור יסתיים בהתבסס על מה שהם חושבים שהוא הטוב ביותר עבור כל הצדדים המעורבים. דרך נוספת היא באמצעות משחקים המלמדים ילדים על חמלה בכך שהם לוקחים על עצמם תפקידים שונים בתרחישים שונים שבהם הם צריכים לקבל החלטות שמראות שהם דואגים לאחרים וגם לעצמם.

דילוג לתוכן