תורת הנומרולוגיה

תורת הנומרולוגיה

תורת הנומרולוגיה – הבסיס של הנומרולוגיה הוא הטענה שיש קשר בין מספרים לבין העולם הפיזי והרוחני. הנומרולוגים מאמינים שמספרים יכולים להשפיע על האופן שבו אנו חושבים, מרגישים, ומנהלים את חיינו.

1) נומרולוגיה פיתגורית

2) נומרולוגיה אי צ'ינג

3) נומרולוגיה מערבית

הנומרולוגיה הפיתגורית מבוססת על התיאוריה שלכל מספר יש משמעות מסוימת. לדוגמה, מספר אחד מסמל אחדות מכיוון שהוא המספר הראשון בקבוצה. מספר שתיים מסמל דואליות מכיוון שהוא מייצג שני קווים המתחברים יחד ליצירת זווית ישרה. המערכת הנומרולוגית של פיתגורס כוללת גם שלושה, ארבע, חמש, שש, שבע ושמונה כמספרים עם משמעויות ספציפיות גם כן.

נומרולוגיה I Ching מבוססת על פילוסופיה סינית עתיקה ומבוססת על טריגרמות ולא על מספרים כמו נומרולוגיה פיתגורית. יש שמונה טריגרמות באי צ'ינג המייצגות שונות

נומרולוגיה היא מערכת אמונות ישנה ונפוצה מאוד. הוא שימש את המצרים הקדמונים, יוונים, הינדים ורבים אחרים. התיאוריה טוענת שלמספרים יש השפעה על חייהם של אנשים ושיש להתייחס אליהם בכבוד.

המערכת הנומרולוגית מבוססת על האמונה שמספרים הם השתקפות של היקום בכללותו ועל כל חלקיו. מאמינים שלמספרים יש משמעות משלהם ומשפיעים על גורלנו בדרכים רבות

נומרולוגיה היא חקר המספרים. הרעיון הוא שניתן להשתמש במספרים כדי לחזות אירועים עתידיים.

זהו פסאודו-מדע והופרך על ידי אנשים רבים. עם זאת, נומרולוגים מאמינים שיש תבניות בטבע וביקום שניתן למצוא על ידי לימוד מספרים.

תורת הנומרולוגיה מבוססת על משפט פיתגורס, הקובע שכל יחסי המספרים השלמים מבוססים על קשרים מתמטיים פשוטים.

נומרולוגיה פיתגורית

נומרולוגיה פיתגורית היא פרשנות מודרנית למשפט פיתגורס וליחסו למספר 3.

משפט פיתגורס הוא הוכחה גיאומטרית לכך שריבוע התחתון (הצלע המנוגדת לזווית הישרה) של משולש ישר זווית שווה לסכום הריבועים של שתי הצלעות האחרות. הנומרולוגיה של פיתגורס מקצה לכל אות מספר על מנת ליצור משוואה לכל מילה. לאחר מכן ניתן להשתמש במשוואה זו כדי לגלות אילו מילים הן "טובות" או "רעות".

הנומרולוגיה הפיתגורית פועלת לפי שלושה עקרונות:

  1. סכום כל המספרים בכל מילה חייב להיות שווה ל-36;
  2. יש לתרגם את האותיות בכל מילה למספרים לפי סדרן, עם A=1, B=2, C=3 וכו';
  3. לכל מילה עם מספר זוגי של אותיות יהיה מספר אי-זוגי עבור הסכום שלה ולהיפך.

נומרולוגיה פיתגורית היא מערכת של נומרולוגיה המייחסת משמעות למספרים 0 עד 9.

המערכת הפיתגורית מבוססת על האמונה שניתן להשתמש במספרים כדי לייצג רעיונות מופשטים כמו גם כמויות.

נומרולוגיה פיתגורית היא מערכת של נומרולוגיה המייחסת משמעות למספרים 0 עד 9. המערכת הפיתגורית מבוססת על האמונה שניתן להשתמש במספרים כדי לייצג רעיונות מופשטים כמו גם כמויות.

נומרולוגיה פיתגורית היא מערכת של הקצאת משמעות למספרים. הנומרולוגיה הפיתגורית מבוססת על האמונה שלכל דבר ביקום יש מספר מתאים, ושכל המספרים קשורים זה בזה.

המספר 1 מוקצה לאלוהים מכיוון שהוא מייצג אחדות ושלמות, 2 מייצג דואליות, 3 מייצג שלשות או השלמת מחזורים, 4 מייצג יציבות והרמוניה, 5 מייצג שינוי ואבולוציה, 6 מייצג אהבה וקשרים משפחתיים בין היתר.

נומרולוגיה אי צ'ינג

ה-I Ching או ספר השינויים הוא טקסט סיני בן למעלה משלושת אלפים שנה. הטקסט הוא מערכת עתידות המורכבת מ-64 הקסגרמות, לכל אחת פרשנות משלה.

החלק הנומרולוגי עוסק במספרים ובמשמעויותיהם במערכת ה-I Ching. בסין העתיקה, מספרים נתפסו כייצוג של סדר הטבע. ישנן שתי אסכולות בכל הנוגע לנומרולוגיה באי צ'ינג: בית הספר פו שי ובית הספר של שושלת שאנג. אסכולת פו שי מאמינה שיש שמונה טריגרמות המייצגות תופעות טבע שונות והן מתאימות לשמונה מספרים שונים מאחד עד שמונה. לאסכולת שושלת שאנג יש גם שמונה טריגרמות אך הן מתאימות לשמונה הצורות הבסיסיות המצויות בטבע: שמים, כדור הארץ, רעם, מים, הר, רוח, אש ואגם.

נומרולוגיה של I Ching היא פילוסופיה סינית עתיקה המנתחת את קווי המספרים ואת האיכויות המתאימות להם.

הנומרולוגיה של I Ching מבוססת על הרעיון שכל המספרים מיוצגים על ידי תמונות ותמונות אלו מייצגות איכויות שונות. נומרולוגיה של I Ching משתמשת בתכונות אלה כדי לנתח כיצד שני מספרים או יותר מקיימים אינטראקציה זה עם זה.

ה-I Ching הוא טקסט חיזוי סיני. זהו אחד העתיקים ביותר מבין הקלאסיקות הסיניות ונמצא בשימוש למעלה משלושת אלפים שנה. מקורו של הטקסט אינו ברור, אך אומרים שהוא נכתב על ידי פו שי, המלך וון מג'ואו או הקיסר הצהוב.

הטקסט מורכב משישים וארבע הקסגרמות ופירושים המסבירים את משמעותם. ההקסגרמות מסודרות במטריצה של שמונה על שמונה שניתן להשתמש בה כדי לחזות אירועים עתידיים על ידי פירוש הקווים המשתנים בזמן שהם מתקדמים על פני דיאגרמה. ה-I Ching הפך שוב לפופולרי בשנים האחרונות מכיוון שאנשים מחפשים חלופות לאסטרולוגיה מערבית מסורתית ולקריאת טארוט.

נומרולוגיה מערבית

נומרולוגיה מערבית היא פסאודו-מדע המעניק משמעות לשמו של אדם על ידי סיכום הערכים המספריים של האותיות בשמו.

בנומרולוגיה מערבית, לכל אות בשמו של אדם יש ערך מספר. סכום המספרים הללו נחשב ל"מספר נתיב החיים" של אותו אדם.

לאנשים עשויים להיות מספרי מסלול חיים שונים בהתאם לסדר השמות שלהם (כלומר, "ג'ון סמית" ו"סמית' ג'ון"). לדוגמה, אם לשמות הפרטיים ולשם המשפחה של מישהו יש ערכים מספריים של 7, אז יהיה להם מספר נתיב חיים של 19.

הנומרולוגיה המערבית מבוססת על האמונה שמספרים הם סמלים ובעלי משמעות מיסטית. הוא משמש כדי לחזות את העתיד או לקבל תובנה על החיים.

הצורה הפופולרית ביותר של נומרולוגיה מערבית נקראת Gematria, אשר מקצה ערכים מספריים לאותיות האלפבית האנגלי על מנת ליצור מספר חד ספרתי לכל מילה. ישנן דרכים רבות ושונות לחישוב הערכים המוקצים למילים. הדרך הנפוצה ביותר היא חיבור כל הספרות במילה והקטנתן עד לספרה אחת.

דילוג לתוכן